VALAMI MÁS
SZOLGÁLTATÁSAINK - TRÉNING
Szervezetfejlesztés
A jó képességek edzése= fejlődés
Legyen szó cégről, civil szervezetről, vagy bámilyen más
munkavégzés-alapú közösségről, súlyos százezrek, milliók múlnak azon, hogy egy munkahelyi kollektíva gördülékenyen tud-e együttműködni, vagy sem.
A szervezetfejlesztésen belül tanácsadás és tréning is indokolt fejlesztési módszer lehet. A tanácsadás inkább az egyén felől közelít a fejlődéshez, a téning pedig inkább a közösségi munkakörnyezet felől.
Pályaorientációs tréning
Középiskola harmadik- és negyedik évfolyamában egymásra épülő modulokban történik, a pályaválasztási döntést támogató célzott fejlesztést valósít meg, amely három téma mentén történik. 1) Önismeret - célzott, a pályák szempontjából fontos személyiség tényezők megismerését, fejlesztését foglalja magában
2) Pályaismeret - a munka és a felsőoktatás világa - gyakorlati tudnivalók elsőkézből
3) Integrálás - az önismeret és a pályaismeret fejlődése közötti összhang megteremtése és készséggé formálása. Hal helyett hálót adunk: a résztvevők gyakrolatias mérlegelési szempontokoat és tudást is kapnak, amely alapján hatékonyabban tudnak a megfelelő időben megalapozott pályaorientációs döntést hozni.
Van mód egyéni pályaorientációs konzultációs ülésekre is.
Pályaorientációs módszertanunk rugalmasan követi a felsőoktatás világában bekövetkezett változásokat. Az elmúlt mintegy másfél évtizedben ezer körüli serdülővel volt alkalmunk együtt dolgozni, a tréning kapcsán a serdülők, szüleik és pedagógusaik visszajelzései egyöntetűen pozitívak.

Esetmegbeszélés csoportban egészségügyi szakembereknek
Bálint-csoport jellegű csoportunkat elsősorban a fekvő- és a járóbeteg-ellátásban dolgozó dipomás egészségügyi szakembereknek (ápolóknak, gyógytornászoknak, védőnőknek) ajánljuk.
A csoportban a résztvevők az őket foglalkoztató eseteik, betegeik kapcsán juthatnak olyan fórumhoz, amelyben lehetőség adódik a dilemmák, nehéz helyzetek megbeszélésére, a terhek letevésére, a fejlődésre. A részvétel elégedettebb szakmai szerepműködést, nagyob hatékonyságot és nem utolsósorban a kiégéssel szembeni nagyobb védettséget eredményez.
A csoportot vezeti:
Farkas Attila tréner, család- és párterapeuta, a Szegedi Tudományegyetem Egészségtudományi és Szociális Képzési kar mesteroktatója, aki maga is gyakorló egészségügyi szakember.
A csoportok havonta egyszer ülnek össze, két órában.
Részvételi díj: 1500 Ft/óra/fő