VALAMI MÁS
SZOLGÁLTATÁSAINK - TANÁCSADÁS, KONZULTÁCIÓ
![](https://static.wixstatic.com/media/f9503c_01f1568bf91d040d7bd5b9d9851dae26.jpg/v1/fill/w_396,h_166,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,enc_avif,quality_auto/f9503c_01f1568bf91d040d7bd5b9d9851dae26.jpg)
Családoknak és pároknak
Mindkét esetben közös, hogy az érintettek leginkább együtt vannak jelen az üléseken és közösen beszélgetnek a terapeutával, terapeutákkal. Az ülések hossza hozzávetőleg másfél óra. Az utolsó harmadban sok alkalommal tartunk konzultációs szünetet, ekkor megbeszéljük addigi tapasztalatainkat, majd ismét összeülve ezt meg is osztjuk a résztvevőkkel. Az üléseken leginkább beszélgetünk, időnként otthoni feladatokat kapnak a résztvevők, amelyek eredményeit a soronkövetkező ülésen beszéljük meg. Időnként az ülések közben is adunk feladatokat, kérdőíveket, amelyek ott és akkor készítenek el a résztvevők. A pár- és családterápia gyakran kombinálódik egymással, a családterápia folytatódhat párterápiával és fordítva, természetesen közös egyeztetés alapján.
Az ülések száma átlagosan 8-15 ülés.
A családkonzultáció egy adott családtag problémája esetén is alkalmazható, mivel a családi kapcsolatokban rendszerint számottevő plusz kapacitás rejlik, amely elősegíti a változást. Alkalmazható nehezített serdülés, családi krízis, veszteségek, szakorvosi jelenlét mellett szenvedélybetegség, érzelmi- és táplálkozási zavar kezelésére és ellátására.
A párkonzultáció a párkapcsolatban meglévő nehézségek feloldását szolgálja, amelyek lehetnek a kapcsolat belső problémái, párkapcsolati krízisek, veszteségek, szakorvosi jelenlét mellett szenvedélybetegség, érzelmi- és táplálkozási zavar kezelésére és ellátására.
Egyéni konzultáció
Életvezetési tanácsadásnak is nevezik, de jobban szeretjük konzultációnak hívni, mivel a párbeszéd és a partneri viszony fontos alapelvek a munkában. Élethelyzeti nehézségek, munkahelyi, párkapcsolati problémák, konfliktuskezelés és más életvezetéshez szükségek fejlődésében nyújthat segítséget egy-egy ilyen beszélgetés. A konzultáció célzott, rövid forma, amelyben adott esetben konrét lépéseket, teendőket a- és b-terveket is megtervezünk.
Gyermekeknek és kamaszoknak
A gyermekkonzultáció számos esetben segítség lehet:
-alvás- és étkezési nehézségek
-szorongásos tünetek (körömrágás, tik)
-vizelet- és széklettartás zavarai
-magatartási és beilleszkedési nehézségek
-lehangoltság
-adott élethelyzetből fakadó nehézségek (testvér születése, iskolaváltás, költözés)
-váratlan krízisek (traumafeldolgozás, gyász, stb.)
-serdülőkori nehézségek (pályaválasztás, párkapcsolat, tanulási nehézségek)
A terápia során először a gyermek nélkül, csak a szülőkkel találkozva, együtt körvonalazzuk az adott problémát, a gyermek élettörténetét. Ezután a gyemekkel való közös munka során a játék- és művészetterápia (rajz, gyurma, mese) elemeit használva segítek mind a gyermeknek, mind szüleinek az adott nehézség feloldásában. Ehhez elengedhetetlen, hogy a szülőkkel időről-időre átbeszéljük a terápia során tapasztaltakat. Munkám során igyekszem a gyermekek rejtett képességeit, erőforrásait kiaknázni és fejleszteni.
Pályaorientációs családkonzultáció
A pályaválasztási döntés a fiatalok életében fontos esemény. Optimális esetben önismeret, pályaismereti tájékozódás, majd ezt követően alapos mérlegelés előzi meg. Mindez meglehetősen nagy stresszforrássá válhat nemcsak a fiatal, hanem a családja számára is. Ugyanakkor a hozzátartozói kapcsolatokban fontos erőtartalék is rejlik: a tagok saját ismeretanyaga, tudása, a családban rejlő, sokszor nem is tudatosított bölcsesség olyan forrássá válhat, ami segít a döntésben, és tegyük hozzá, a felnövekvésben, az identitás alakításában, hiszen a pályaválasztás sok esetben az önálló életkezdés első lépcsőfoka is. Ezt a pozitív folyamatot kívánja elősegíteni a pályaorientációs családkonzultáció. A családokkal való 2-5 találkozás során az alábbiakkal foglalkozunk: A helyzet felmérése Igények meghatározása Pályainformációs tudásanyag bővítése, megbeszélése Célzott pályaorientációs önismereti kérdések és megbeszélésük Egyéni adottságok és pályakínálat összevetése Családi megbeszélés, konkrét terv kialakítása, lezárás. A közös munka igény esetén egyéni konzultációval is kiegészíthető.Szakemberek: Lantos Katalin, Dr. Havasi Mónika, Farkas Attila
Bejelentkezés: +36208289316